605 555 216 | (32) 780 83 16 biuro@argos-tychy.pl

PURMO

Grzejniki płytowe

Dlaczego grzejniki płytowe Purmo?

 1. Jakość

Najważniejszą cechą wyróżniającą nasze produkty jest ich niekwestionowana bardzo wysoka jakość. Nad ciągłym doskonaleniem jakości naszych produktów czuwa kilkunastu inspektorów oraz zintegrowany system zarządzania kontrolowany przez British Standards Institution Quality Assurance. Grzejniki płytowe firmy Rettig Heating posiadają deklaracje zgodności z normą PN-EN 442 oraz certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001.

Podwójne malowanie grzejników metodą kataforezy (podkładowe) i napylania elektrostatycznego (końcowe), gwarantuje uzyskanie powłoki lakierniczej o najwyższej trwałości i jakości. Metoda ta jest obecnie powszechnie stosowana w przemyśle motoryzacyjnym do malowania karoserii samochodowych.

2. Estetyka

Grzejniki płytowe Purmo są estetyczne i idealnie komponują się do wyglądu pomieszczeń w których są zainstalowane. Oprócz grzejników z profilowaną płytą czołową, szczególnie wymagający klienci mogą wybrać grzejnik z gładką płytą przednią Purmo Plan.

Grzejniki standardowo malowane są w kolorze białym RAL 9016. Na życzenie klienta mogą być dostarczone także w jednym z 200 innych kolorów z palety RAL.

3. Dostępność

Purmo jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku i posiada największą sieć dystrybucji w Polsce. Ponad 50 autoryzowanych dealerów, które dostarczają grzejniki do ponad 3000 sklepów gwarantuje możliwość zakupu grzejnika niemal w każdym mieście w Polsce. Dzięki produkcji dużej liczby grzejników oferujemy w ciągłej sprzedaży nie tylko grzejniki typowe, ale również nietypowe w sumie ponad 1000 różnych wielkości.

4. Uniwersalność

Grzejniki Purmo można stosować zarówno w jednorurowych jak i dwururowych instalacjach centralnego ogrzewania. W zależności od typu grzejnika można je podłączyć do instalacji w wielu wariantach a szczególnie w modnym ostatnio podłączeniu od dołu wyprowadzonym ze ściany.

Szeroka gama produktów pozwala dostosować odpowiednią wysokość, długość, szerokość i moc grzejnika do każdego pomieszczenia. Dla pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach higienicznych oferujemy grzejniki bez osłon i elementów konwekcyjnych typ Purmo Hygiene, Purmo Ventil Hygiene lub Purmo Ventil Hygiene M, które posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

5. Gwarancja

Ciągłe udoskonalanie procesu produkcji i wysoka jakość grzejników umożliwiła przedłużenie okresu gwarancji. Od 2007 roku jako jedna z nielicznych firma nasza udziela 10-letniej gwarancji na grzejniki płytowe Purmo.

Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki pokojowe z oferty Purmo pozwalają wykorzystać wąską powierzchnię ścian, można je także montować w pobliżu dużych i okien drzwi.
Charakteryzują się minimalistycznym designem.
Różne kolory grzejników dekoracyjnych obejmują ponad 220 odcieni z palety RAL (w tej samej palecie dostępne są wszystkie modele grzejników marki Purmo). Niezwykłe efekty pozwala uzyskać wersja wykończenia „inox” (np. w tym wydaniu grzejnik ozdobny KosV ma przednią płytę wykonaną ze stali nierdzewnej). Świetnie komponuje się wówczas z industrialnymi elementami wystroju wnętrza, np. metalowymi meblami, lodówką, telewizorem, sprzętem muzycznym. .

Gwarancja na wszystkie grzejniki dekoraCYJNE Purmo -10 lat.

Grzejniki dekoracyjne firmy Rettig Heating posiadają deklaracje zgodności z normą PN-EN 442 oraz certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001.

Grzejniki kolumnowe

Grzejniki kolumnowe DELTA – połączenie klasycznego kształtu z najnowszą technologią.
Grzejniki kolumnowe DELTA odwołując się swoim wyglądem do form znanych od lat, wykorzystują unikalne rozwiązania techniczne. W procesie produkcji sięgnęliśmy po wiązkę lasera, narzędzie które do niedawna było zarezerwowane wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców przemysłu precyzyjnego.

Spoina która powstaje w wyniku takiego łączenia stali, ma minimalną szerokość i praktycznie eliminuje miejsca powstawania korozji. Brak spoiwa gwarantuje 100% jednorodność materiału.

Całkowicie laserowe łączenie wszystkich elementów grzejnika wymaga najwyższej precyzji. Automatyzacja procesów produkcyjnych zapewnia utrzymanie właściwych reżimów technologicznych. Potwierdzeniem wysokich standardów są certyfikaty jakości wystawione przez niezależne Ośrodki Standaryzacji.
Grzejniki klumnowe Delta firmy posiadają deklaracje zgodności z normą PN-EN 442 oraz certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001.

Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe Purmo

Inaczej – grzejniki rurkowe – to naścienne urządzenia przeznaczone do montażu w łazienkach.
Są bardzo funkcjonalne – nie tylko grzeją, ale dzięki swojej konstrukcji pozwalają także na suszenie ręczników czy bielizny. Stanowią niezbędne wyposażenie łazienki, dlatego wtedy, gdy chcemy nieznacznie odmienić naszą łazienkę, warto wymienić stary żeberkowy kaloryfer na nowy grzejnik o ciekawej formie i kształcie.
Wśród grzejników łazienkowych Purmo znajdziemy aż 15 modeli różniących się mocą cieplną, wymiarami oraz kształtem. W naszej ofercie są zarówno proste, klasyczne modele (Santorini, Java, Muna, Ratea), jak i grzejniki ozdobne o niezwykłych kształtach (Anafi, Kea, Sardinia, Mauritius). Dzięki temu dobierzemy produkt do każdej aranżacji łazienki, niezależnie czy preferujemy styl minimalistyczny czy wręcz przeciwnie – chcemy mieć pełen przepychu salon kąpielowy. Bez problemu znajdziemy też model pasujący do bardzo małej oraz dużej łazienki.
Grzejniki łazienkowe Purmo to nowoczesne urządzenia grzewcze najwyższej jakości. Udzielamy 10-letniej gwarancji na wszystkie modele, która obejmuje zarówno szczelność, jak i powłokę lakierniczą grzejnika. Grzejniki łazienkowe firmy Rettig Heating posiadają deklaracje zgodności z normą PN-EN 442 oraz certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001. Niezwykłą trwałość zapewnia dwuwarstwowe malowanie: metodą anaforezy oraz napylania elektrostatycznego. Taki sposób ochrony przed korozją stosowany jest tylko przez nielicznych producentów.
Wśród akcesoriów do grzejników łazienkowych Purmo warto zwrócić uwagę na grzałkę elektryczną, która jest urządzeniem bardzo ułatwiającym życie. Grzałka elektryczna pozwoli nam korzystać z ciepłych kolektorów przez cały rok, niezależnie od sezonu grzewczego. Ma to dwie podstawowe zalety: po pierwsze: grzejnik łazienkowy z podłączoną grzałką także poza sezonem grzewczym służy jako poręczna suszarka do wilgotnych rzeczy. Po drugie: gdy wiosna lub lato są zimne, możemy dogrzać łazienkę i uchronić się przed gęsią skórką podczas kąpieli.
Grzejniki łazienkowe Purmo to optymalny wybór do każdej łazienki, zapewniający oszczędne i efektywne ogrzewanie.

Grzejniki kanałowe

Dlaczego warto wybrać grzejnik kanałowy PURMO?

1. Szeroki asortyment
Grzejniki kanałowe dostarczane są w trzech wersjach Aquilo FMK (bez wentylatora), Aquilo F1T (z wentylatorem) i Aquilo F1P (ze wzmocnionym wentylatorem). Standardowo grzejniki oferujemy o długości od 1000 do 3500 mm (3000 mm dla modelu Aquilo F1P), wysokości 90, 110, 140 mm oraz szerokości od 180 do 420 mm. Ponadto istnieje możliwość wykonania na zamówienie nietypowych wymiarów i niestandardowych kształtów grzejnika. W zależności od wykończenia i charakteru pomieszczenia można wybierać pomiędzy kratką aluminiową, drewnianą lub ze stali nierdzewnej. Grzejniki kanałowe dostarczane są w trzech wersjach Aquilo FMK (bez wentylatora), Aquilo F1T (z wentylatorem) i Aquilo F1P (ze wzmocnionym wentylatorem). Standardowo grzejniki oferujemy o długości od 1000 do 3500 mm (3000 mm dla modelu Aquilo F1P), wysokości 90, 110, 140 mm oraz szerokości od 180 do 420 mm. Ponadto istnieje możliwość wykonania na zamówienie nietypowych wymiarów i niestandardowych kształtów grzejnika. W zależności od wykończenia i charakteru pomieszczenia można wybierać pomiędzy kratką aluminiową, drewnianą lub ze stali nierdzewnej.

2. Wysoka estetyka
Kanał i wymiennik grzejnika są w czarnym kolorze, co czyni te elementy niewidocznymi. Estetykę urządzenia podnosi maskująca blacha przykrywająca przyłącze, która dostarczana jest również w kolorze czarnym.

3. Długoletnia gwarancja
Wysoka jakość grzejników potwierdzona jest 10-letnią gwarancją, która obejmuje wszystkie elementy grzejnika. Elementy elektryczne objęte są 2-letnią gwarancją.

4. Bezpieczeństwo użytkowania
Wentylatory w modelach Aquilo F1T i Aquilo F1P zasilane są napięciem 12V, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo użytkowania urządzenia.

5. Kompleksowość dostawy
W komplecie z wymiennikiem dostarczana jest wanna ze śrubami poziomującymi i kotwami, giętkie przyłącza, odpowietrznik, korek spustowy, deska usztywniająca kanał podczas montażu i transportu, klucz imbusowy do regulacji wysokości,
a w przypadku typu Aquilo F1T i Aquilo F1P wentylator.

W ofercie Purmo znajdują się wszystkie dodatkowe elementy: kratki, transformatory, zawory termostatyczne, izolacje cieplne, listwy dekoracyjne typu „L” oraz listwy typu „Z” umożliwiające eliminacje błędów montażowych.
Ponadto istnieje możliwość zamawiania wszystkich elementów niezależnie np. samych kratek

6. Łatwość w utrzymaniu czystości
Czyszczenie grzejnika nie jest skomplikowane. Giętkie przewody przyłączeniowe umożliwiają łatwe odchylenie wymiennika i odkurzenie dna wanny (fot). Modele z wentylatorem również nie sprawiają kłopotu. Dzięki systemowi „suchy rzep”, który mocuje wentylator do dna wanny, montaż i demontaż jest ułatwiony. Ponadto wymienniki w modelach z wentylatorem są wyposażone w osłony lameli, które ułatwiają czyszczenie grzejnika.

7. Łatwość montażu
Wanny dostarczane są z wyłamywanymi otworami do przyłączy. Dodatkowo zmieniając położenie wymiennika w wannie możemy daną wannę zastosować zarówno do modelu grzejnika Aquilo FMK lub Aguilo F1T.
Deska usztywnia kanał w trakcie montażu, zaś listwa typu ”Z” eliminuje ewentualne błędy montażowe.

Grzejniki kanałowe firmy Rettig Heating posiadają deklaracje zgodności z normą PN-EN 442 oraz certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001.

Grzejniki elektryczny

Płytowe grzejniki elektryczne Purmo

Elektryczne ogrzewanie często nie jest już tylko koniecznością wynikającą choćby z braku dostępu do gazu. Systemy elektryczne mogą bowiem okazać się skutecznym sposobem na tanie ogrzewanie ze względu na niskie koszty inwestycyjne  –  nie trzeba martwić się o pomieszczenie na kotłownię ani budować kosztownego komina. Ponadto można łatwo dostosować instalację do późniejszych zmian w zapotrzebowaniu na ciepło np. w przypadku rozbudowy domu. Warto pamiętać, że energia elektryczna wciąż pozostaje najbardziej dostępnym źródłem energii, a wykorzystujące ją systemy ogrzewania nie stwarzają zagrożenia zaczadzenia czy wybuchu.
Płytowe grzejniki elektryczne z oferty Purmo pozwalają na elastyczne projektowanie instalacji grzewczej. Warto o nich pomyśleć, gdy planujemy stopniową budowę i rozbudowę domu. Urządzenia elektryczne Purmo są wydajne oraz bezpieczne w użytkowaniu, a ponadto stanowią sposób na zdrowe ogrzewanie polecane alergikom uczulonym na roztocza. Nie wysuszają bowiem powietrza i ograniczają cyrkulację kurzu w pomieszczeniu. Wszystkie charakteryzują się łatwą i szybką regulacją temperatury, praktycznie nie wymagają obsługi i pracują bezgłośnie. O ich funkcjonalności decyduje elektroniczny, precyzyjny  termostat, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcja przeciwzamrożeniowa.

Producent grzejników Purmo proponuje trzy modele stalowych płytowych urządzeń: Yali Comfort z profilowaną płytą frontową oraz Yali Parada iYali Ramo z dekoracyjnymi panelami przednimi. Dostępne są w wersji dwupłytowej, a zakres wymiarów pozwoli z łatwością dobrać odpowiednie urządzenie. Cała gama grzejników elektrycznych Purmo zapewnią wysoką estetykę, komfort  i bezpieczeństwo oraz odpowiednią moc grzewczą. Granitowe grzejniki elektryczne Purmo

Suszarki elektryczne Purmo

Osoby, które lubią wycierać się suchymi i ciepłymi ręcznikami, powinny pomyśleć o elektrycznych suszarkach łazienkowych Purmo, które nie zużywają więcej energii niż zwykła żarówka i zapewniają niskie koszty suszenia. Urządzenia te są świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy łazienek z ogrzewaniem podłogowym, w których nie ma możliwości rozwieszenia mokrych ręczników na grzejniku naściennym. Ponadto wykazują swoje zalety również  w sezonie letnim, gdy centralne ogrzewanie jest wyłączone – nie tylko wysuszą ręcznik, ale redukują też ryzyko zawilgacania, zagrzybiania i powstawania pleśni. Przydadzą się także w kuchni czy pralni – wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim dosuszeniu tekstyliów, lub poprawieniu mikroklimatu pomieszczeń. Suszarki mogą stanowić doskonałe uzupełnienie ogrzewania domu letniskowego.
Suszarki elektryczne Athena E oraz Athena S mają klasyczną formę pasującą do każdego wnętrza. Oba modele przeznaczone są do montażu na ścianie i są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i chromowanej.

Zbliżonym designem, ale odmiennym sposobem pracy charakteryzuje się trzecia w ofercie suszarka łazienkowa jaką jest model Nila. W tym przypadku grzejnik wypełniony jest olejem roślinnym co przekłada się na większą  akumulację ciepła.
Suszarki elektryczne Purmo to urządzenia bezpieczne i przyjazne użytkownikowi. Włącznik suszarki jest wyposażony w kontrolkę, która świeci, gdy urządzenie jest włączone. Dzięki temu z łatwością kontrolujemy jego pracę. Nie zużywają dużo prądu, wiec nawet jeśli zapomnimy wyłączyć suszarkę, nie musimy się martwić o rachunki za energię

Grzejniki elektryczne firmy Rettig Heating posiadają deklaracje zgodności z normą PN-EN 442 oraz certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001.

Grzejniki elektryczne Purmo, podobnie jak wszystkie produkty tej marki, są objęte 10-letnią gwarancją. Na elementy elektryczne udzielana jest 2-letnia gwarancja.

Szczegółowe informacje o asortymencie znajdują się na stronie producenta http://www.purmo.com/