605 555 216 | (32) 780 83 16 biuro@argos-tychy.pl

GALMET

Elektryczne ogrzewacze wody

Ogrzewcze elektryczne to gwarancja komfortu nieprzerwanego dostępu do ciepłej wody użytkowej. Zasilane są przez wydajne grzałki elektryczne, chronione, przez RESIST-TECH®. Wyposażone w samouczące sterowniki pozwalają na oszczędność do 16% kosztów rocznie. Specjalnie wypalana emalia ceramiczna zapewnia ochronę zbiornika i higieniczne użytkowanie.

Wymienniki c.w.u. z wężownica spiralną

Pionowe wymienniki SGW(S) zapewniają ciepłą wodę użytkową poprzez współpracę z kotłami c.o.: olejowym, gazowym, węglowym lub kominkiem. Instalowane w pozycji wiszącej lub wolnostojące, z przyłączami z dołu, góry lub boku pozwalają na optymalny dobór rodzaju wymiennika do danej inwestycji. Zasilane opcjonalnie grzałką elektryczną zabezpieczają ciepłą wodę użytkową przez cały rok.

Wymienniki c.w.u. do pomp ciepła

Wymienniki Maxi i Maxi Plus, umożliwiają optymalne wykorzystanie zalet pomp ciepła. Wyposażone w podwójną wężownicę spiralną zapewniają wygodę użytkowania i niewielkie straty ciepła. Duża pojemność wymiennika zapewnia nieprzerwane dostawy ciepłej wody. Zastosowanie ochrony RESIST-TECH® gwarantuje do 50% dłuższą żywotność zbiornika. Wymienniki biwalentne Maxi Plus posiadają dodatkową wężownicę do współpracy z kolektorami słonecznymi.

Wymienniki c.w.u. poziome

Wymienniki poziome do gwarancja szybkiego dostępu do ciepłej wody użytkowej w instalacjach c.w.u zasilanych poprzez kotły c.o. Za dotarczenie ciepła do zbiornika wody użytkowej odpowiada zewnętrzny płaszcz wodny, pojedyncza lub podwojna  wężownica typu U lub wężownica spiralna. Wymienniki poziome oferowane są w pojemnościach od 80 do 300 litrów.

Wymienniki c.w.u. z 2 lub 3 wężownicami

Wymienniki biwalentne, pionowe oferujące możliwość maksymalnego wykorzystania kilku źródeł. Dwie lub trzy wężownice spiralne umożliwiają podłączenie jednocześnie kolektorów solarnych, pompy ciepła i kotła c.o. i zasilanie  przed jeden lub wszystkie źródła ciepła. Oferowana pojemność: od 200 do 1500 litrów.

Kombinowane zbiorniki akumulacji ciepła

Urządzenia umożliwiają podłączenie kilku źródeł ciepła. W jedym zbiorniki znajduje się akumulator wody c.o. oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej.

Zbiorniki warstwowe do kotłów gazowych

Zbiornik warstwowy to pewność komfortu i oszczędności. Stworzony do współpracy z kotłami gazowymi wykorzystuje naturalne zalety warstwowego układania się podgrzewanej wody. Zapewnia szybki dostęp do ciepłej wody a jednocześnie oszczędność gazu. Magazynuje do 100 litrów ciepłej wody.

Szczegółowe informacje o asortymencie znajdują się na stronie producenta http://galmet.com.pl/