605 555 216 | (32) 780 83 16 biuro@argos-tychy.pl

JUNKERS

Różne rozwiązania przygotowania ciepłej wody użytkowej
Gorąca kąpiel zawsze kojarzy się z przyjemnością. Dzięki urządzeniom marki Junkers przeznaczonym do przygotowania ciepłej wody użytkowej, zawsze można cieszyć się wodą o odpowiedniej temperaturze podczas brania prysznica czy mycia rąk. Ciepła woda jest dostarczana natychmiast bez zbędnego czekania, co sprawia, że każde odkręcenie kranu kojarzy się z wysokim komfortem.

Gazowe podgrzewacze przepływowe

„Junkersy” marki Junkers – zaufały nam tysiące Klientów
Od ponad 100 lat marka Junkers kojarzona jest z gazowymi przepływowymi podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej. To właśnie ta wąska specjalizacja powoduje, że możemy dostarczać ludziom na całym świecie wysokiej jakości urządzenia, które są bezpieczne, wydajne, niezawodne oraz funkcjonalne.
Nasi eksperci projektują i wdrażają najnowsze technologie, aby urządzenia Junkers osiągały jak najlepsze parametry pracy, były oszczędne w eksploatacji i przyjazne dla środowiska naturalnego. Dzięki temu marka Junkers nieprzerwanie utrzymuje pozycję niekwestionowanego lidera na rynku gazowych przepływowych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej.
Gazowe przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia, które podgrzewają wodę użytkową w systemie przepływowym. Są to urządzenia wiszące, instalowane zazwyczaj w łazienkach.
Junkers oferuje szeroki asortyment podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), uwzględniający różną moc urządzeń, sposób zapłonu, technikę spalania i odprowadzania spalin oraz możliwość użytkowania z wykorzystaniem różnych rodzajów gazu.

Gazowe podgrzewacze przepływowe dużej mocy

Natychmiastowa dostawa dużej ilości ciepłej wody
CelsiusPur i CelsiusStar to inowacyjne rozwiązania w zakresie profesjonalnego, masowego zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową.To idealne rozwiązanie do zastosowania w miejscach, gdzie istnieje potrzeba dostarczenia w sposób natychmiastowy dużej ilości ciepłej wody użytkowej bez strat na jej przygotowanie oraz magazynowanie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w obiektach użyteczności publicznej, basenach, halach sportowych, klubach fitness, szpitalach, hotelach, restauracjach, myjniach samochodowych itp.

Gazowe podgrzewacze pojemnościowe

Gazowe podgrzewacze pojemnościowe ciepłej wody użytkowej
Podgrzewacze pojemnościowe są to urządzenia z podgrzewaniem bezpośrednim (własny palnik), przystosowane do zasilania wszystkimi rodzajami gazu, z zasobnikiem ciśnieniowym dla zasilania kilku punktów czerpalnych. Podgrzewacze pojemnościowe utrzymują stały zapas wody o temperaturze od 40 do 75°C.

Pompy ciepła do c.w.u.

Komfort i ochrona środowiska naturalnego
Powietrze może być wykorzystywane nie tylko do ekologicznego ogrzewania domu, ale również do komfortowego i ekonomicznego przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła Supraeco W, to w takim przypadku idealne rozwiązanie. Wbudowany zasobnik o pojemności 270 l zapewnia komfort ciepłej wody dla 4 osobowej rodziny oraz oszczędność domowego budżetu. To doskonałe rozwiązanie, które można także połączyć z istniejącym systemem c.w.u.

Kotły

Energooszczędne ogrzewanie
Junkers oferuje szeroki wybór energooszczędnych gazowych kotłów grzewczych: konwencjonalne, kondensacyjne, wiszące, stojące, jedno- i dwufunkcyjne.
Najważniejsze korzyści to: szeroki zakres mocy, oszczędność gazu i energii, oszczędność miejsca, łatwa obsługa oraz wysoki komfort i bezpieczeństwo.

Kotły kondensacyjne

Technika kondensacyjna – rozwiązania na miarę potrzeb
Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.

Aby wodę o temperaturze 100°C zamienić w parę, należy dostarczyć pewną ilość energii cieplnej. Gdy powstała para zetknie się z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się na tej powierzchni i odda przy tym taką samą energię, która wcześniej była potrzebna, aby nastąpiło odparowanie.

Zasadę kondensacji wykorzystano rówież w technice grzewczej. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Oznacza to oszczędność energii nawet do 25%.
Podstawowe zalety techniki kondensacyjnej:
– efektywne wykorzystanie energii zawartej w paliwie – efektywność energetyczna do 94% (sprawność znormalizowana do 109%)
– bezpieczeństwo eksploatacji
– możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych
– cicha praca urządzeń
– wysoka trwałość związana przede wszystkim z zastosowaniem wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego z dodatkiem magnezu, odpornego na korozję w kontakcie z kondensatem
– redukcja emisji szkodliwych substacji – znak Błękitnego Anioła”

Kotły konwencjonalne

Kotły konwencjonalne – szeroki asortyment, wybór dla każdego
Kotły konwencjonalne Junkers to sprawdzona technologia i nowoczesne podzespoły wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów. Obsługa tego typu urządzeń nie jest skomplikowana dzięki zaawansowanej technice regulacji i wyraźnemu wyświetlaczowi. Junkers oferuje wybór urządzeń w zależności od indywidualnych wymagań, dodatkowego wyposażenia oraz wielkości mocy.

 

Zasobniki ciepłej wody użytkowej

Zasobniki marki Junkers to rozwiązanie w przypadku dużego zapotrzebowania na c.w.u. z szybką realizacją
Zasobniki marki Junkers zapewniają wysoki komfort użytkowania ciepłej wody. Wszystkie kotły jednofunkcyjne mogą współpracować z zasobnikami c.w.u.. Takie rozwiązanie jest optymalne w przypadku, gdy zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże, lub gdy pobiera się ją w kilku punktach czerpalnych równocześnie.

 

Szczegółowe informacje o asortymencie znajdują się na stronie producenta http://www.junkers.pl/