605 555 216 | (32) 780 83 16 biuro@argos-tychy.pl

Kotły KOSTRZEWA

Kotły z automatycznym podawaniem

Maxi Bio SPIN - do 285kW

Maxi Bio SPIN to idealne połączenie ekologii i ekonomii. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu obrotowego wnętrza palnika Platinum Bio SPIN urządzenie spala paliwa z biomasy  w trybie mechanicznie czyszczącym.

Mini Bio Luxury- do 20kW

Wyszukana przyjemność z użytkowania oraz  odpowiedzialne korzystanie z zasobów paliwa to wymogi, z jakimi zmierzyli się inżynierowie firmy KOSTRZEWA podczas prac konstrukcyjnych nad nowoczesnymi systemami grzewczymi. Stworzyli oni klasę Luxury charakteryzującą się jeszcze większą  wydajnością i innowacyjnością.

Compact Bio- do 24kW

Compact Bio to niepowtarzalny wygląd, który stanowi inspirację dla konkurencji.  Kocioł cechuje zwarta bryła o bardzo małych gabarytach, wykonana z estetycznie wyprofilowanych blach pomalowanych strukturalnym jasnozielonym  lakierem proszkowym. Połączenie ze srebrnymi elementami ocynkowanymi, takimi jak zbiornik, nadaje urządzeniu lekkości i charakteru.

Compact Bio Luxury- do 24kW

Compact Bio Luxury to urządzenie, którego  widok przyciąga wzrok  i stanowi inspirację dla konkurencji.  Kocioł cechuje zwarta bryła o bardzo małych gabarytach, wykonana z estetycznie wyprofilowanych blach, pomalowanych strukturalnym lakierem proszkowym. Połączenie z elementami ocynkowanymi, takimi jak zbiornik, nadaje urządzeniu lekkości i charakteru

Twin Bio- do 32kW

Kocioł cechuje wysoka klasa w odniesieniu do jego konstrukcji, funkcjonalności, aspektów proekologicznych. Przeznaczony do spalania różnego rodzaju paliw: pelet, owies, drewno (załadunek ręczny)

Twin Agro- do 32kW

NOWOŚĆ 2016! Twin Agro – Pierwszy w Polsce kocioł przeznaczony do spalania peletu ze słomy (najtańszy rodzaj peletu- cena ok 400 zł/t!) oraz peletów drzewnych klas: A1, A2, B oraz agropeletu i  drewna (załadunek ręczny).

Pellets 100- do 40kW

Grupa kotłów z automatyczną modulacją mocy palnika opartą na technologii Fuzzy Logic 2. generacji – obniżająca ilość spalanego paliwa o ok. 20%, a także zmniejszająca zużycie  energii elektrycznej.

Mini Bio- do 20kW

Najmniejszy kocioł na pelety w Polsce! Pierwsza w Polsce automatyczna modulacja mocy palnika oparta na technologii Fuzzy Logic 2 generacji – obniżająca ilość spalanego paliwa o ok. 20%, a także zmniejszająca zużycie  energii elektrycznej.

Mini Bio B- do 20kW

Mini Bio B w nowej odsłonie – z niezintegrowanym zbiornikiem. Najmniejszy kocioł na pelety w Polsce! Pierwsza w Polsce automatyczna modulacja mocy palnika oparta na technologii Fuzzy Logic 2. generacji – obniżająca ilość spalanego paliwa o ok. 20%, a także zmniejszająca zużycie  energii elektrycznej.

Pellets Fuzzy Logic2-do 100kW

Automatycznie rozpalane kotły Pellets Fuzzy Logic  2 wyznaczają nowy kierunek w kotłach na paliwa stałe w Polsce. Są przystosowane do spalania: granulatu z  trocin (pelet), peletu przemysłowego (drzewnego), peletu ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych, pestek oliwek, groszku węglowego, owsa  oraz drewna. Paliwo w postaci granulatu jest zasypywane do zbiornika o bardzo dużej pojemności.

Farmer Bio- do 24kW

Farmer Bio to najnowsze dzieło Działu Konstrukcyjnego firmy KOSTRZEWA. Zaskakuje funkcjonalnością, użytecznością oraz wysoką jakością wykonania. Zaprojektowany z przeznaczeniem do spalania różnego rodzaju paliw: pelet, owies, pelet ze słonecznika, pestki winogron, łupiny orzechów laskowych, pestki oliwek, groszek węglowy, miał węglowy, drewno (załadunek ręczny).

Palniki na pelet

Platinum Bio 1- do 40kW

Urządzenie niemal bezobsługowe! Sterowanie pracą zostało maksymalnie uproszczone, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania.
Główną zaletą palnika jest jego prosta obsługa polegająca na zasypaniu głównego zbiornika paliwem oraz wciśnięciu przycisku „START”.

Platinum Bio 2 LITE- do 300kW

Przygotowany do pracy w najtrudniejszych warunkach. Został zaprojektowany i wykonany z elementów dostarczanych do przemysłu, począwszy od mechaniki po automatykę, tak, aby mógł pracować w trybie ciągłym przez 24 h na dobę. Standardowo wyposażony w metodę regulacji Fuzzy Logic 2. generacji oraz opcjonalnie szerokopasmową 6 – przewodową sondę lambda.

Platinum Bio SPIN

INNOWACJA 2016! Platinum Bio SPIN to nowa linia urządzeń spalających pelet klas: A1, A2, B. Przygotowany do pracy w najtrudniejszych warunkach. Został zaprojektowany i wykonany z elementów dostarczanych do przemysłu, począwszy od mechaniki po automatykę, tak, aby mógł pracować w trybie ciągłym przez 24 h na dobę.

Agromatic 35kW

NOWOŚĆ 2016! Palnik splający pelet klas A1, A2, B oraz agropelet. Idealny do modernizacji kotłów węglowych!  Sterowanie pracą zostało maksymalnie uproszczone, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania. Główną zaletą palnika jest jego prosta obsługa polegająca na zasypaniu głównego zbiornika paliwem oraz wciśnięciu przycisku „START”.

Szczegółowe informacje o asortymencie znajdują się na stronie producenta http://www.kostrzewa.com.pl/